• Zámek Libochovice

      4. 12. 2018

      Dne 30.11. 2018 žáci hlavně z 1., 2. a 3. třídy navštívili zámek Libochovice. Byl pro ně připravený zážitkový interaktivní program pod názvem “Když v pekle sněžilo”. Děti plnily úkoly anděla i svatého Petra a prošly “opravdovým” peklem, kde na ně čekal čert a čertice.  I přes mrazivé počasí si akci užily a přivezly si i malý dáreček od Lucifera.

     • Projektový den Pojď si vybrat řemeslo - SOŠ a SOU Kladno

      21. 11. 2018

      Pro žáky 8. a 9. třídy bude v 12:15 přistaven autobus před školou. Pro žáky bude k dispozici čaj a horká čokoláda, pro dospělé čaj a káva, pro všechny drobné občerstvení.Pokud by se děti chtěly zapojit, v průběhu dne se pořádájí dvě sbírky. Pro kladenskou pobočku organizace Člověk v tísni se shromažďuje mikulášsa nadílka pro děti z předškolního klubu, plyšáky a hrnečky sbírájí pro Azylový dům Kladno pro matky s dětmi.

     • Sbírka pro vážně nemocné děti

      14. 11. 2018

      Zakoupením sbírkového předmětu pomůžete nejen Nikolce, ale i dalším vážně nemocným dětem.

      Reflexní přívěsek     35 ,-                                            Náramek                    30,-

      Magnetka                  30,-                                              Káva mletá                40,-

                                                      Můžete  zakoupit v ředitelně školy.

     • Planetárium - 1. a 2.třída

      11. 11. 2018

      První školní výlet do Planetaria se nám vydařil. Pohádku Anička a Nebešťánek doplnilo krátké povídání o vesmíru, hvězdách i Slunci. Líbilo se nám tam. Cesta zpátky byla už na některé z nás dlouhá a tak jsme si zkrátka trochu zdřímli.....

     • Oznámení

      6. 11. 2018

      EduPage má technické problémy (problém s DNS). Pro některé uživatele mohou být stránky částečně nebo  úplně nepřístupné. Problém už byl odstraňen, ale může to trvat několik hodin než se změny projeví všem uživatelům. Omlouváme se za problémy.

    • Sběr kaštanů
     • Sběr kaštanů

      9. 10. 2018

      Od pondělí 8.10.2018do pátku 12.10.2018 proběhne sběr kaštanů. Kaštany noste prosím zvážené do školní družiny v čase od 6:30-7:55 hod.Děkujeme.

     • Veletrh celoživotního vzdělávání pro vystupující žáky

      19. 9. 2018

      Jedná se o možnost, jak se snadněji rozhodnout, na kterou školu jít dále po základní škole. Aktuálně je přihlášeno celkem 53 škol z kraje, ale i širokého okolí. Vyjímkou nejsou zajímavé obory jako letectví, jezdectví, myslivost a mnoho dalších netradičních oborů, kde dnes schází schopní lidé s potenciálem se skvěle uživit.

      U každého stánku, kde se budou školy prezentovat rozličnými způsoby, bude možné získat nespočet informací o možnostech studia, internátu apod. Na každém stánku bude přítomen odpovědný zástupce školy, který bude schopný sdělit podrobné informace o studiu, jeho formách apod. Výhodou je možnost shlédnout výrobky a práce jednotlivých oborů v podání studentů těchto škol, kdy se s nimi může každý zájemce dát do řeči o tom, jak je daný obor baví a zdali by to bylo tou pravou životní cestou jak dál.

    • Prvňáčkové
     • Prvňáčkové

      10. 9. 2018

      3. září začal školní rok 2018/2019 a do školních lavic zasedli noví prvňáčkové. Rodiče i žáky přivítala ředitelka školy Mgr. Renata Kosová, starosta města Libušín Ing. Vladimír Eichler a třídní učitelka Mgr. Šárka Navrátilová. Žáci byli slavnostně ošerpováni a odnesli si i dárečky, které jim předávala paní Dvořáková, zástupce z řad rodičů. Malí prvňáčkové odcházeli s úsměvem na rtech a my jim přejeme, aby tato radost vytrvala i v celém školním roce. 

      třídní učitelka Mgr. Šárka Navrátilová

     • Organizace 1. týdne školního roku

      1. 9. 2018

      3.9. ... žáci ve třídách - 8:00 - 8:45
      4.9. ... žáci ve třídách - 8:00 - 11:40                    1. třída do 9:40
      5.9. ... žáci ve třídách - 8:00 - 11:40                    1. třída do 10:45

      od 6.9........ výuka dle rozvrhu

     • Školní akce, sportovní akce, reprezentace ZŠ Libušín – Malá kopaná

      2. 7. 2018

      V letošním školním roce pokračovalo tradiční sportovní setkávání žáků 2. stupně naší školy s Dětským domovem v Ledcích. Dne 25. 6. 2018 se vybrané družstvo chlapců VII. až IX. třídy zúčastnilo 11. ročníku fotbalového turnaje „Kopačky drogám!“ Tento turnaj pořádal na svém hřišti DD Ledce a zástupci ZŠ Libušín si z něj přivezli ocenění za 3. místo (bilance 1 výhra a 2 prohry). V doplňkové střelbě pokutových kopů jsme získali místo 2. (bilance 2 výhry a 1 prohra). V obou částech turnaje zvítězilo po zásluze družstvo DD Žatec. Na turnaji startovaly celky ze 4 škol a školských zařízení.  

     • Školní akce, sportovní akce, reprezentace ZŠ Libušín – Kopaná

      2. 7. 2018

      Dne 29. 5. 2018 se žáci naší školy již potřetí zúčastnili fotbalového Memoriálu Jiřího Veselého v kopané, který pořádala ZŠ Brandýsek. V turnaji jsme odehráli celkem 3 zápasy s těmito výsledky: ZŠ Jiráskova 0:3, ZŠ Brandýsek 0:0, ZŠ Vinařice 1:1 a na pokutové kopy 2:3. Po dvou remízách a jedné prohře jsme skončili na 6. místě. Vítězem turnaje se stalo družstvo ZŠ Velvarská po finálovém vítězství 2:1 nad ZŠ Pchery.

     • Pasování prvňáčků na čtenáře

      25. 6. 2018

      Ve středu 20.6. žáci první třídy předvedli, jak se naučili číst a byli slavnostně pasováni na čtenáře. Po pasování děti zůstaly ve třídě, posilnily se pizzou a přenocovaly ve škole.

     • 19.6. Výlet na Budeč

      20. 6. 2018

      Třetí a šestá třída se 19.6. zúčastnily programu Středověk na Budči, který každoročně pořádá Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně.  Vlakem jsme dojeli do Zákolan a poté pěšky vystoupali k rotundě sv. Petra a Pavla, kde si žáci v průběhu dopoledne vyzkoušeli, jak se žilo za dob svatého Václava.

     • 14.6. Poslední hodina Dětí na startu

      20. 6. 2018

      Moc děkujeme všem rodičům, kteří si přišli zacvičit společně s dětmi a ukončit tak kroužek Děti na startu. Moc se těšíme na příští rok a na další přírůstky do našich řad. Cvičení Dětí na startu začne na konci září 2018. Přejeme krásné prázdniny plné společného sportování.                                                                                                                              Za trenérky DNS Jana Dimová

      14.6.  Poslední hodina Dětí na startu

      Moc děkujeme všem rodičům, kteří si přišli zacvičit společně s dětmi a ukončit tak kroužek Děti na startu. Moc se těšíme na příští rok a na další přírůstky do našich řad. Cvičení Dětí na startu začne na konci září 2018. Přejeme krásné prázdniny plné společného sportování.

                                                                                                                                     Za trenérky DNS Jana Dimová

     • Cyklovýlet VI. třídy

      15. 6. 2018

      Dne 24.5. jsme vyrazili s VI. třídou na cyklovýlet po okolí. Prvotní nadšení rychle opadlo, neboť vystoupat z Libušína do Kladna, není snadné ani pro otrlé sportovce. Ale následující kilometry byly velice příjemné, využili jsme cyklostezek v okolí Kladna, které z velké části vedou lesem a tak se všem vrátil úsměv na tvář. Cyklovýlet jsme zakončili sladkou a zaslouženou tečkou. V cukrárně...

     • DOBŘÍ ANDĚLÉ z VI. třídy

      15. 6. 2018

      V průběhu roku měli žáci možnost získat finance do svého „třídního“ fondu. Vyráběli předměty na vánoční a velikonoční jarmark a zapojili se do sběru papíru, hliníku a víček. O financích z třídního fondu rozhodují všichni společně. Letos se šesťáci rozhodli pomoci jiným a stali se DOBRÝMI ANDĚLY. Částku 2500,- Kč tak věnovali systému Dobrý anděl, který poslal tyto peníze sedmileté Nelince, která trpí centrálním hypotonickým syndromem, kombinovaným s psychomotorickou retardací a oční vadou a dvanáctileté Nikolce, která trpí těžkou formou spastické kvadruparézy, těžkou psychomotorickou retardací a generalizovanou epilepsií odolávající protiepileptické terapii. Přejeme Nelince i Nikolce mnoho krásných dní plných úsměvů.

     • ZOO Dvůr Králové - celoškolní výlet

      10. 6. 2018

      V pátek 8.6. žáci navštívili ZOO ve Dvoře Králové. Počasí bylo krásné - tropické. Každá třída měla připravený svůj vlastní program.

      Žáci 1.- 4. třídy se osvěžili ledovou tříští a zmrzlinou. Po procházce a malém občerstvení děti projely autobusem částí safari, kde viděly zblízka volně pobíhající zvířátka.

      Žáci 6.tř. pracovali s pracovními listy a při pozorování zvířat se obohacovali získáváním informací z informačních tabulí. Ve speciálně upraveném safaribusu se rovněž dostali mezi volně vypuštěná zvířata.

      Pátá, sedmá, osmá a devátá třída se zúčastnila programu se ZOO lektorem, který provedl žáky po nejcharismatičtějších druzích zvířat chovaných v ZOO (sloni, žirafy, gepardi a lidoopi). Žáky však nejvíce nadchla projížďka Afrika Truckem a návštěva africké a lví safari. 

     • Den dětí 1.6.2018

      3. 6. 2018

      Děti z první třídy namalovaly křídou krásné obrázky a oslavily Den dětí v cukrárně zmrzlinou. Také se jim líbila výstava modelů dopravních prostředků a dopoledne si svůj svátek opravdu užily.

     • Ochutnávka mléčných výrobků od MADETY

      19. 5. 2018

      Dne 15. 5. 2018 proběhla na naší škole ochutnávka mléčných výrobků od MADETY . Žáci ochutnali různé plátkové sýry, pomazánkové másla různých příchutí, zrající sýry , cottage. Nejvíce zaujala ochucená mléka karamel a jahoda.

     • Dopravní soutěž

      17. 5. 2018

      V úterý 15. května 2018 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů ve Sportovním Gymnáziu Kladno a Dětském dopravním hřišti Kladno, Brjanská. Soutěžící museli obstát jako vždy ve čtyřech disciplínách. Jednalo se o jízdu podle pravidel provozu na pozemních komunikacích na dopravním hřišti, kde žáci museli respektovat dopravní značení pod přísným dohledem policistů. Dalším úkolem soutěžících byla jedna z nejnáročnějších disciplín, jízda zručnosti, kde museli zdolat jedenáct překážek. Dále museli zvládnout poskytnout první pomoc na figurantech a v neposlední řadě proběhla i teoretická část soutěže - písemný test z pravidel silničního provozu.Družstvo ve složení Sára Černá, Berenika Chlustinová, Michal Lipčák a Jakub Minařík obsadilo ve své kategorii (13 - 16 let) 6. místo. Každý člen vynikal v jiné disciplině a žáci nasbírali cenné zkušenosti do dalších let.Všem mladým cyklistům děkujeme za reprezentaci školy.

     • Projektový den věnovaný Lesu ve škole

      16. 5. 2018

      Poslední projektový den věnovaný Lesu ve škole proběhl 14. května 2018.  První třída se vypravila k jezírku a poznávala cestou přírodu – hmyz, stromy, ryby. Děti sbíraly přírodniny k tomu, aby si ozdobily své maňásky. Své prožitky zaznamenávaly ve svém deníku. Druháci si během závěrečné lekce Putování se skřítky dokončili deníky, kam si během celého roku zapisovali své poznatky. Cílem putování bylo najít cestu skřítkům zpět domů a poznávat přitom rostliny a zvířata v lese. Vzorky rostlin si žáci vždy přinesli i do třídy, kde si je s popisky vystavili. Projekt byl udělán zábavnou a poučnou formou. Třetí třída se vydala po stopách libušínského potoka. 8 km procházku přes Staré Zámky a Pašijovou dráhu doplnily hry a aktivity, kterými si děti zopakovaly koloběh vody v lese a lesní patra. Čtvrťáci se vydali za poznáním stromů. Cestou na dětské hřiště určovali stromy nejen vizuálně, ale i hmatem. Při společném povídání se dozvěděli mnoho o vlivu živé přírody na přírodu neživou, o tom, jak stromy ovlivňují toky řek. Páťáci zpracovávali poznatky z minulé vycházky u jezírka. Vyplňovali pracovní listy, které se týkali flóry a fauny ve všech podnebných pásech zeměkoule.

     • Věda je zábava

      9. 5. 2018

      Minulý týden (7. 5. – 11. 5.) si žáci třetí třídy vyzkoušeli vyučování s prvky Montessori pedagogiky a proměnili se na malé vědce.  Na úvod vyslechli a prožili příběh o vzniku vesmíru a planety Země, z kterého pak vyšli při svém dalším zkoumání. Pomocí pokusů objevovali a zkoumali svět kolem nás, především zákonitosti neživé přírody. Mohli si tak postupně vyzkoušet důležitost kyslíku, přítomnost vzduchu, vlastnosti pevných látek (objem a hmotnost), princip usazování. Také se dozvěděli základní informace o vzniku hornin a půdy.

     • Les ve škole

      9. 5. 2018

      24. dubna proběhl třetí projektový den k Lesu ve škole. Počasí se vydařilo, a tak se všechny třídy prvního stupně mohly vypravit ven a věnovat se svým tématům.  Prvňáci poznávali stromy, rostliny a dalekohledem pozorovali krajinu a ptáky. Zbyla jim i chvilka na zábavu a hry. Děti z druhé třídy nejdříve musely najít dopis schovaný v lese a potom plnit různé úkoly. Při plnění úkolů žáci poznávali druhy stromů, lesních rostlin a zvířat. Součástí bylo i pexeso rostlin a zvířat. Třeťáci dál zkoumali vodu v lese. Tentokrát se vypravili vyčistit přítok libušínského jezírka a povídali si o vzniku a výskytu studánek a pramenů v lese. Čtvrťáci zkoumali rovnováhu lesa v okolí školy a hodnotili, zda je les v rovnováze.  Pátá třída celý rok pozoruje změny v přírodě v rámci podnebného pásu. Dubnová vycházka k jezírku v Libušíně měla podtéma Jaro v mírném podnebném pásu. Těšíme se na květnový projektový den, kdy už budou všechny třídy dokončovat svá roční témata.

     • Příroda na Hradišti

      9. 5. 2018

       

      V pondělí 30. dubna se žáci celé školy vydali na Hradiště Libušín, kde měli připravený program zaměřený na poznávání přírody (živá a neživá příroda, třídění odpadů, práce s přírodninami). Společně s průvodci z Českého svazu ochránců přírody Kladensko prošli část naučné stezky kolem Hradiště a podívali se do kostela sv. Jiří a zvonice. Na závěr jsme si připomněli opékáním špekáčků lidový svátek čarodějnice.

     • Cirkus Happy Kids

      4. 5. 2018

      Vážení rodiče,

      z organizačních důvodů jsme nuceni přesunout projekt Cirkus Happy Kids na září od 22. do 27. 9. 2018. Děkujeme za pochopení a budeme se těšit na září.

     • Velikonoční jarmark

      17. 4. 2018

      Tradiční velikonoční jarmark proběhl ve středu 28. 3. 2018, kde žáci nabízeli k prodeji  výrobky s velikonoční tématikou.

      Děvčata z osmé a deváté třídy si otevřela kavárnu na téma Svatba. Nejen rodiče měli možnost posedět u šálku kávy nebo čaje se svatebními koláčky, chlebíčky nebo roládou. Všem děkujeme za návštěvu.

     • Volná místa na naší škole

      10. 4. 2018

      Základní škola Libušín, okres Kladno, Komenského 237,  273 06 Libušín

      vyhlašuje výběrové řízení pro šk. rok 2018 / 2019 na pozice:

      1) učitel(ka) 1. stupně ZŠ

      2) učitel(ka) chemie a fyziky pro 2. stupeň ZŠ

       

      • podmínkou přijetí je splnění kvalifikační předpokladů dle zákona o pedagogických pracovnících č. 563/2004 Sb. ve znění pozdějších předpisů; trestní bezúhonnost; spolehlivost
      • nástup 1. 9. 2018 s pracovní smlouvou na dobu určitou s možností prodloužení smlouvy na dobu neurčitou
      • platové zařazení dle nařízení vlády č. 316/2016 Sb.

       

      Životopisy zasílejte elektronicky na e-mailovou adresu: skola.libusin@seznam.cz nebo poštou na adresu Základní škola Libušín, okres Kladno, Komenského 237, 273 06 Libušín.

      V případě dotazů bližší informace podá ředitelka školy Mgr. Renata Kosová, tel. 777 662 311

       

     • Noc s Andersenem

      6. 4. 2018

      Jako každý rok i letos se naše škola zapojila do projektu Noc s Andersenem. Přespávání ve škole spojené s čtením proběhlo z pátku 23.3. na sobotu 24.3. Zúčastnilo se jí 52 žáků z celé školy. Děti přespávaly ve svých třídách a společně se věnovaly čtenářským aktivitám. Menší děti četly Pejska a kočičku, pro větší byl připraven program na téma Jaroslav Foglar a Rychlé šípy. Kromě čtení jsme samozřejmě měli i noční bojovku a užili jsme si spoustu legrace. Akorát spánku bylo méně. Budeme rádi, když se příští rok přidají i další malí a velcí čtenáři.

     • Čipový systém od 3.4.2018

      4. 4. 2018

      Všichni žáci naší školy dostali plastové čipy (ve tvaru přívěsku). Čip každého žáka má jedinečný kód, sloužící k jeho identifikaci  tj. při registraci příchodu a odchodu do/ze školy. Současně se v systému objeví čas, kdy žák vstoupil do školy. Čas vidí rodič, který podle toho pozná, že už má dítě ve škole a kdy vstoupilo. Při odchodu ze školy si žák opět "odpípne" a v systému se zobrazí čas odchodu. (Týká se to i odchodu a příchodu během dne, např. k lékaři nebo na odpolední vyučování.) Časy se zobrazí i v mobilní aplikaci.

      Při ztrátě čipu budeme nuceni účtovat poplatek 50 Kč, potom žák dostane nový s jiným kódem. Při ukončení docházky na naší škole se též čipy odevzdávají. 

     • Přečíslování tel.čísel viz. kontakty

      4. 2. 2018

      Vážení rodiče a příznivci školy,

      vzhzledem k tomu, že chceme ještě více zlepšit možnost komunikace mezi vámi a námi, došlo k přečíslování tel. čísel. Prosím věnujte pozornost této informaci

      Pokud budete chtít mluvit s jednotlivými pedagogy, vyberte správné číslo:

      ředitelna:  312 672 339 ( Renata Kosová, Pavla Krejčí, Eva Krausová)

      sborovna 1. patro: 312 671 292 ( Š. Veselá, S. Perscheová, J. Dimová, J. Kuncová, P. Němec, R. Žižková, P. Povondrová, M. Smetanová, L. Ondráček)

      sborovna přízemí: 312 524 227 (P. Chocholová, S. Marková, M. Pospíšilová, D. Knížetová, I. Knížetová, I. Šmolíková, R. Slámová)

      školní družina: 312 524 228 (P. Krejčí, R. Slámová)

     • MDŽ v DPS Libušíně

      19. 3. 2018

      Do galerie MDŽ v DPS Libušíně byly přidány fotografie.

      Dne 8. března druháčci zpříjemnili oslavy MDŽ v DPS Libušíně. Žáčci ženám poblahopřáli a předali jarní kytičku s dárečkem. I děti si odnesly sladké překvapení.

     • Preventivní program REVOLUTION TRAIN

      17. 3. 2018

      Projekt Revolution train je jedinečný nástroj, který rozšiřuje stávající metody prevence velmi efektivním způsobem. Jednalo se o velmi vydařený projekt, který velmi realisticky zaznamenává v časovém horizontu pomalý rozklad osobnosti člověka a poukazuje nejen na rizika, ale i důsledky tohoto jednání mladých lidí. Děti přišly s nadšením a odcházejí s úvahou, že život je opravdu dar a snad jim to v budoucnu pomůže rozhodnout se správně.

     • Lyžařský kurz v Jizerských horách

      18. 3. 2018

      Lyžařský kurz v Jizerských horách

      Od neděle 11. února do pátku 16. února probíhal v Jindřichově lyžařský výcvik. Užít si hory jeli žáci 1. i 2. stupně. I když nám odjezd zkomplikovala chřipková epidemie, nakonec odjelo alespoň 16 dětí.

      Po příjezdu na chatu Javor jsme se ubytovali a odpoledne vyrazili na svah, kde se žáci  rozdělili do družstev. Malí bobaři tvořili další důležitou skupinku.

      Výcvik probíhal ve ski areálu Severák, pokroky u začátečníků jsme viděli každý den a sněhové podmínky byly celý týden dobré.

      V úterý jsme si všichni užívali krásný výlet na rozhlednu Královku. Někteří vyrazili na běžkách a ostatní pěšky. 

      Po večerech jsme společně soutěžili a hráli různé hry. Poslední den přišlo vyhodnocení všech soutěží. Rozdaly se diplomy a ceny. Paní učitelky a vychovatelky dostaly kytici tulipánů. Každý si domů odvezl nějakou odměnu a ocenění.

      Žáci a učitelé se více poznali v prostředí mimo školu, což bylo pro všechny zúčastněné velmi příjemné.  Celý týden probíhal v pohodové náladě a hlavně bez úrazů a jiných neduhů. 

      Všem účastníkům kurzu děkujeme a budeme se těšit za rok s větším počtem žáků.  Poděkování patří i majitelům, kteří se o nás celý týden moc hezky starali. Fotky z kurzu najdete ve fotogalerii zde na stránkách.

      Pavlína Krejčí, vychovatelka

     • Preventivní program v 1. třídě - "Veselé zoubky"

      13. 3. 2018

      Děti z 1.třídy se zapojily do dm preventivního programu “Veselé zoubky”. Paní učitelka děti poučila o tom,jak správně pečovat o chrup a děti shlédly DVD se zábavně-vzdělávacím filmem “Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek”. Na závěr děti vyplnily pracovní list a dostaly taštičku plnou překvapení. 

     • Zápis do 1.třídy

      9. 3. 2018

      Základní škola Libušín, okres Kladno

      se sídlem Komenského 237, 273 06 Libušín

      Tel. 312 672 339, www.zslibusin.cz

       

       

      Vážení rodiče budoucích prvňáčků,

      pokud jste se rozhodli vybrat si pro budoucí vzdělávání svého dítěte právě ZŠ Libušín, jsme velmi potěšeni!

      Přijďte si se svým dítětem v dobré náladě zápis užít. Stres a obavy nechte doma.

      Důležité informace:

      1. TERMÍN:  

      6. dubna 2018 od 13 do 17 hodin

      7. dubna 2018 od 9 do 12 hodin

       

      2. VĚK dítěte

      •  dítě narozené od 1. září 2011 do 31. 8. 2012,
      •  děti s odkladem povinné školní docházky z loňského školního  roku.

      3.  DŮLEŽITÉ DOKLADY S SEBOU:

      • rodný list dítěte
      • občanský průkaz zákonného zástupce
      • zastupuje-li dítě jiná osoba, než jeho zákonný zástupce, doloží své oprávnění dítě zastupovat
      • doporučení k odkladu školní docházky z PPP nebo SPC a lékaře nebo klinického psychologa (týká se pouze dětí, které budou žádat o odklad)

       

       

       

      V Libušíně 1. 3. 2018                                                                     Mgr. Renata Kosová

                                                                                                                   ředitelka školy

     • 1.2. proběhl projektový den Les ve škole

      4. 2. 2018

      Děti se seznamují se životem v lese za doprovodu domácích skřítků, kteří se v něm ztratili a řeší různé úkoly. 

      V této lekci měli za úkol dokončovat pohádky, které se odehrávají v lese (O Smolíčkovi, O Budulínkovi). 

      Vyplňují si vybarvují k tomu určený deníček. V lese zkontrolovaly domečky pro zvířátka a přinesly jim dobroty. 

     • Elektronická žákovská knižka

      26. 1. 2018

      Z důvodu rychlejší a předpokládáme, že i efektivnější komunikace rodičů a žáků se školou zavádíme od ledna 2018 nový školní informační systém. Každý žák i jeho zákonný zástupce získá svůj jedinečný uživatelský účet, na který se bude pomocí vlastního hesla přihlašovat prostřednictvím webových stránek.

      Pokud někdo z rodičů emailovou schránku nevlastní, bude nutné si ji zaregistrovat.

      Po prvním přihlášení vám doporučujeme změnit heslo. Aby byl systém efektivnější je nutné, abyste svým dětem nesdělovali svá přístupová hesla a svůj účet si spravovali sami. Jakoukoliv informaci z vašeho účtu budeme považovat za věrohodnou. S žáky tento proces provedeme ve škole(obdrží přihlašovací údaje).

      Je možné používat i mobilní aplikaci, pokud jste vlastníky smart telefonu s operačním systémem Android nebo iOS, což doporučujeme. Stačí zadat do vyhledávače klíčové slovo „edupage“ a aplikaci stáhnout. Přihlášení je obdobné, pouze dopíšete do volného řádku „zslibusin“.

      Celý systém po přihlášení vám nabízí i možnost nápovědy, kde můžete najít různá doporučení. Věříme, že se s novým systémem brzy všichni  seznámíte  a bude nám všem sloužit ku prospěchu věci.

     • 1. a 2. třídu navštívila Zdravotnická záchranná služba

      17. 1. 2018

      V pondělí 15.1. se žáci 1. a 2. třídy zúčastnily besedy s panem Bc. Markem Hylebrantem,který je vedoucí školícího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje. Děti si vyzkoušely první pomoc,resuscitaci figuríny a prohlédly si sanitku. Byl to velice pěkný zážitek,který se dětem moc líbil.

     • Okresní kolo ve florbale

      19. 12. 2017

      Dne 15.12.2017 se žáci 3. - 5. tříd naší školy zúčastnili okresního kola ve florbale, které se konalo ve sportovní hale BIOS na Kladně, za velké podpory veřejnosti. Tato akce pořádaná Českým florbalovým svazem přilákala družstva mnoha škol z celého okresu a naši žáci se v této nesnadné konkurenci po dvou vítězstvích a dvou prohrách umístili na  krásném 9. místě. 

     • Vánoční dílny

      14. 12. 2017

      Ve středu 13.12.2017 se ve škole uskutečnily Vánoční dílny, ve kterých děti tvořily různé předměty s vánoční tématikou. Své výrobky následně nabízely rodičům i ostatním návštěvníkům odpoledního jarmarku v prostorách školy. Celá akce byla zakončena v 18 h společným zpíváním koled s Kladenským deníkem před budovou školy. Děkujeme všem rodičům a občanům města Libušína za hojnou účast, Kladenskému deníku potom za "velkou hromadu" donutů pro všechny návštěvníky. 

     • Družina - placení

      12. 12. 2017

      Vážení rodiče, od ledna máte možnost platit družinu převodem na účet školy. Č. ú.: 27-7169720267/0100.

      Do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítětě a třídu.

    • Soutěž „Bobřík informatiky“
     • Soutěž „Bobřík informatiky“

      21. 11. 2017

      V týdnu od 14. listopadu 2017 proběhlo národní kolo 10. ročníku " Bobříka informatiky". Soutežili jsme v kadegorii Kadet 8. a 9. třída. Samotná soutěž probíhála na počítačích v počítačové učebně školy – online test. Žáci řešili 15 otázek v průběhu 40 minut.

     • Testování žáků 9. ročníku

      21. 11. 2017

      V listopadu proběhly testy žáků 9. ročníku realizované společností SCIO. Stejně jako v předchozích testováních se sledovaly všeobecné studijní předpoklady žáků a dále jejich znalosti v matematice, českém jazyce a cizích jazycích (angličtině). Výsledky budou porovnány s výsledky žáků odpovídajících ročníků na jiných školách v republice, v deváté třídě je výstupem tohoto testování navíc i meziroční porovnání výsledků na druhém stupni.

     • Děti na startu

      23. 11. 2017

      Pro všechny děti od 4 do 9 let

      termín: čtvrtek 15:00 - 16:00 (hodina pro MŠ a ZŠ)

      kontaktní osoba: Jana Dimová (jana.dimova@seznam,cz)

      trenérky: Jana Dimová. Monika Černá, Markéta Ráčková

      Průběh tréninku

      • Společné rozcvičení
      • Rozdělení do skupin, obvykle do tří
      • Společné ukončení
    • Turnaje o pohár ředitelky ZŠ Libušín
     • Turnaje o pohár ředitelky ZŠ Libušín

      23. 11. 2017

      Ve dnech 3.10 až 5.10. 2017 se na hřišti ZŠ Libušín uskutečnily turnaje v malé kopané a vybíjené.Jednalo se o neuskutečněné turnaje z léta minulého školního roku. Turnajů se zúčastnily jako již tradičně školy z blízkého okolí. Byl určen nejen chlapcům, ale i dívkám, které mohly společně s chlapci ve smíšených družstvech soutěžit.

      3.10. v úterý ráno bylo pěkně deštivo a počasí nám příliš nepřálo. Přijely všechny přihlášené školy a v 9.00 hod. mohl turnaj v malé kopané starších žáků začít. Hrál se pěkný a s ohledem na počasí i slušný fotbal bez faulů. Hrálo se systémem každý s každým.V základní hrací části zůstalo jedno družstvo poslední. První čtyři družstva si zahrála mezi sebou boj o finále a třetí a čtvrté místo.Vítězem se stalo zcela oprávněně družstvo ze ZŠ Kladno Švermov Motyčín.

      Ve středu ráno jsme začali turnaj ve vybíjené. Jedno z přihlášených družstev se nemohlo z  organizačních důvodů ve škole turnaje zúčastnit. Jako náhradní řešení jsme sestavili jedno družstvo zejména z žáků třetí třídy, kde jsme měli i nejmladšího účastníka turnaje Annu Adamovou. Délka zápasu v základní hrací části byla 10 minut a ve finále 12 minut. Hned první zápas v základní části byl takové malé finále. Hráli proti sobě ZŠ Kvílice a ZŠ Vinařice. Vítězem turnaje se po těžkém boji  dvou jmenovaných škol stala ZŠ Kvílice.

      Poslední den byl na programu turnaj v malé kopané mladších žáků, kde byla účast škol nejslabší. ZŠ Libušín proto sestavila hned tři družstva.  Dále přijela ZŠ Vinařice a ZŠ Velká Dobrá. Byl to krásný fotbal bez faulů v podání mladších žáků zejména z prvního stupně. Vítězem turnaje se stala ZŠ Vinařice, která byla jednoznačně nejlepším družstvem.

      Veliké poděkování patří všem žákům ze zúčastněných škol, jejich učitelům a trenérům, organizátorům turnaje za krásné tři dny strávené při sportu.

       

     • Sportovní den

      23. 9. 2017

      V pátek 29.9. 2017 se koná  pro žáky 1.-9. roč Sportovní den a vyučování končí pro všechny v 11:40.

    • Mobilní uživatelé
     • Mobilní uživatelé

      21. 9. 2017
      Vážení mobilní uživatelé,

      Váš rozvrh si můžete zkontrolovat i na Vašem mobilním zařízení. Pokud máte iPad, iPhone nebo zařízení s OS Android, můžete si stáhnout nativní aplikaci pro Vaše zařízení.

      Pro více informací klikněte here.

    • Rozvrhy a suplování
     • Rozvrhy a suplování

      21. 9. 2017
      Vážení učitelé a žáci,

      můžete si zkontrolovat Váš rozvrh a aktuální suplování. Stačí kliknout na odkaz v horní části stránky.

    • Vznik této www stránky
     • Vznik této www stránky

      21. 9. 2017
      Stránka naší školy je konečně na internetu. Najdete tu množství různých funkcí a zajímavostí. Seznamy žáků, tříd, učitelů, rozvrhy, aktuální suplování a řadu jiných údajů.
  • Kontakty

   • Základní škola Libušín
   • info@zslibusin.cz
   • Pokud budete chtít mluvit s jednotlivými pedagogy, vyberte správné číslo: ředitelna: 312 672 339 ředitelka: Mgr. Renata Kosová zástupce: Bc. Soňa Marková administrativní pracovnice: Pavla Krejčí sborovna 1. patro: 312 671 292 ( S. Perscheová, D. Knížetová, J. Kuncová, P. Němec, R. Žižková, P. Povondrová, I. Popelářová, J. Vadinský, P. Havlová) sborovna přízemí: 312 524 227 (P. Chocholová, M. Pospíšilová, Š. Navrátilová, I. Knížetová, I. Šmolíková, R. Slámová, I. Čížová, M. Smetanová) školní družina: 312 524 228 (I. Čížová, R. Slámová)
   • Komenského 237, 273 06 Libušín
   • Město Libušín Hálkova 140, 273 06 Libušín www.mestolibusin.cz
 • Fotogalerie

  • Mikuláš
  • Vánoční dílničky
  • Zámek Libochovice
  • Planetárium 1. a 2. třída
  • Halloween
  • Běh libušínským parkem
  • Les ve škole
  • Cirkus Happy Kids
  • Branný den
  • Den otevřených dveří
  • Prvňáčkové
  • Deti na startu
  • ZOO Dvůr Králové
  • Projektový den věnovaný Lesu ve škole
  • Les ve škole