• Veletrh celoživotního vzdělávání pro vystupující žáky

19. 9. 2018

Jedná se o možnost, jak se snadněji rozhodnout, na kterou školu jít dále po základní škole. Aktuálně je přihlášeno celkem 53 škol z kraje, ale i širokého okolí. Vyjímkou nejsou zajímavé obory jako letectví, jezdectví, myslivost a mnoho dalších netradičních oborů, kde dnes schází schopní lidé s potenciálem se skvěle uživit.

U každého stánku, kde se budou školy prezentovat rozličnými způsoby, bude možné získat nespočet informací o možnostech studia, internátu apod. Na každém stánku bude přítomen odpovědný zástupce školy, který bude schopný sdělit podrobné informace o studiu, jeho formách apod. Výhodou je možnost shlédnout výrobky a práce jednotlivých oborů v podání studentů těchto škol, kdy se s nimi může každý zájemce dát do řeči o tom, jak je daný obor baví a zdali by to bylo tou pravou životní cestou jak dál.

10. 9. 2018

3. září začal školní rok 2018/2019 a do školních lavic zasedli noví prvňáčkové. Rodiče i žáky přivítala ředitelka školy Mgr. Renata Kosová, starosta města Libušín Ing. Vladimír Eichler a třídní učitelka Mgr. Šárka Navrátilová. Žáci byli slavnostně ošerpováni a odnesli si i dárečky, které jim předávala paní Dvořáková, zástupce z řad rodičů. Malí prvňáčkové odcházeli s úsměvem na rtech a my jim přejeme, aby tato radost vytrvala i v celém školním roce.

třídní učitelka Mgr. Šárka Navrátilová

• Organizace 1. týdne školního roku