• Masopust

2. 3. 2019

Dne 1. 3. proběhla ve školní družině výstava a hodnocení masopustních masek. Účastníci  soutěže malovali a kreslil s nadšením. Masky byly velmi vydařené a pro samotné žáky bylo velmi těžké zvolit tu nejhezčí. Které masce by jste udělili hlas vy?

• Tonda Obal na cestách

1. 3. 2019

28. února 2019 přijel do naší školy „Tonda Obal“. Tonda Obal na cestách je pojízdná výstava, na které se žáci dozvědí jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něj dále vyrábí. Mají možnost se podívat na vzorky recyklovaných materiálů a sami odpad vytřídit do připravených nádob.

Programu se zúčastnily všechny třídy.

První a druhá třída si zopakovala barvy kontejnerů, které jsou běžně na ulicích vidět a co do nich patří. Řekli si, proč se odpady sbírají a u běžného odpadu určovali, z jakého materiálu jsou vyrobeny.

Třetí, čtvrtá a pátá třída se naučila kromě barevných kontejnerů i další možnosti sběru odpadu, nenechala se zmást chytáky jako je zrcadlo či polystyren. Poznali konkrétní výrobky z recyklovaného materiálu, kde se dále odpad třídí, a k čemu slouží skládky či spalovny. Lektoři jim poskytli také informace, kde najdou vše potřebné o třídění odpadu.

Šestá až devátá třída většinou s jistotou znala všechny druhy odpadů a barvy kontejnerů. Navíc žáci získali povědomí o koloběhu nakládání s odpady.

• Pokud budete chtít mluvit s jednotlivými pedagogy, vyberte správné číslo: ředitelna: 312 672 339 ředitelka: Mgr. Renata Kosová zástupkyně ředitelky: Bc. Soňa Marková administrativní pracovnice: Miroslava Kvasničková 724 183 141 sborovna 1. patro: 312 671 292 ( S. Perscheová, D. Knížetová, J. Kuncová, P. Němec, R. Žižková, P. Povondrová, I. Popelářová, J. Vadinský, P. Havlová, L. Marek) sborovna přízemí: 312 524 227 (P. Chocholová, M. Pospíšilová, Š. Navrátilová, I. Knížetová, I. Šmolíková, R. Slámová, I. Čížová, M. Smetanová) školní družina: 312 524 228 (I. Čížová, R. Slámová)

• Masopust
    • Tonda Obal na cestách