• Poslední zvonění

      30. 6. 2022

      Dnešním dnem jsme zakončili školní rok 2021/2022. Již od samého rána proudily do školy davy elegantně oblečených školáků s náručemi květin a různorodými dárky. V uklizených a na prázdniny připravených třídách se všichni rozloučili se svými paní učitelkami, které jim předaly vysvědčení. Devátý ročník zažil své symbolické poslední zvonění a plnými doušky si vychutnal pohledy celé školy tvořící špalír při slavnostním scházení schodů. Pak už se celá škola vydala na tolik vytoužené prázdniny.

     • Zahradní slavnost

      28. 6. 2022

      V pondělí 27.6. jsme se jako již tradičně loučili se školním rokem Zahradní slavností. V dopoledních hodinách proběhla generální zkouška, na níž jsme ještě na poslední chvíli mohli dopilovat jednotlivé detaily třídních vystoupení. Odpoledne začalo samotné představení pro širokou veřejnost. Celým programem provázeli žáci 9. ročníku, jimž tento den patřil. Všechny třídy naší školy předvedly svá vystoupení, se kterými jsme si mohli zatancovat, zazpívat a naladit se na léto. Závěrečným hřebem celé slavnosti bylo pasování našich malých nulťáků na prvňáčky a slavnostní šerpování žáků 9. třídy. Celou akci provázel Tomáš Löbl.

     • Futurento

      24. 6. 2022

      Navštívili jsme únikovou hru Cesta do budoucnosti v areálu Futurento. Úkoly zaměřené na fyzické a kombinační schopnosti vyžadovaly velkou dávku spolupráce, což nám nečinilo obtíže. Některé úkoly byly snadné, některé obtížnější a zůstaly za námi i nevyřešené hádanky. Přesně vystihl situaci jeden ze žáků, který před zavřenými dveřmi četl návod se slovy: ”Fyzická kondice na tři hvězdičky, a jéje”. Přesto jsme si výlet za doprovodu horkého počasí užili maximálně. Završili jsme jej společným obědem v oblíbených street foodech. Na zpáteční cestě jsme ve vlaku odpočívali, někteří i hlasitě, ale domu jsme se navzdory únavě dopravili všichni. Děkujeme za skvělý tip na výlet , který můžeme doporučit všem od věku 12 let.

     • Projektový den TrilobitPark

      23. 6. 2022

      Ve středu 22.6. jsme měli možnost vrátit se na chvíli zpět do pravěku. Na naši školu zavítali zástupci odborníků z TrilobitParku, kteří nám přijeli představit práci paleontologů. Žáci pracovali v několika skupinkách. První skupinka odkrývala kostru raptora za pomocí štětečku z písku. Další skupina si vytvářela sádrové odlitky zkamenělin. Poslední skupinka si vyslechla zajímavou přednášku o pravěkém období a práci paleontologů, seznámila se i s ukázkou různých zajímavých zkamenělin. Mohli jsme si osahat třeba i zkamenělý mamutí zub. Projektový den se nám moc vydařil a dozvěděli jsme se mnoho nového.

     • Vinařická horka

      23. 6. 2022

      V úterý 21.6. se vydali žáci 6. a 7. třídy společně na výpravu na nedalekou Vinařickou horku. Nebyla to však jen tak obyčejná procházka. Svou cestu si žáci museli nejprve vyluštit v zašifrovaných vzkazech, také na ně cestou čekalo množství dobrodružných a akčních úkolů. Na Vinařické horce jsme si společně rozdělali oheň a opekli buřtíky. Zahráli jsme si další sportovní hry a strávili společně příjemné chvilky v přírodě. Cestu zpátky provázelo poznávání přírody. Počasí se nám moc vyvedlo a již teď se moc těšíme na další společně strávené chvilky.

     • Piknik 5. třídy

      22. 6. 2022

       Žáci 5. třídy si v úterý 21.6. vyšli na hradiště U Svatého Jiří. Prohlédli jsme si okolí, kostelík a udělali piknik. Děti se na louce proběhly, zahrály si různé pohybové hry a dopoledne na čerstvém vzduchu si opravdu užily.

     • Stolní tenis

      21. 6. 2022

      14. a 15. 6. 2022 se v tělocvičně naší školy konaly kdysi velmi populární turnaje ve stolním tenise. Do obnovené činnosti se zapojilo 11 žáků I. stupně (3. - 5. třída) a dokonce rekordních 18 žáků II. stupně (6. - 9. třída). Dovršením týdne se stolním tenisem se pak stal turnaj zaměstnanců školy, který ve své premiéře zaznamenal 16 hráčů a hráček. Turnaje měly vesměs pozitivní ohlas a početnou diváckou kulisu, takže se nejspíš dočkáme v dalším školním roce jejich pokračování.

     • Turnaje

      21. 6. 2022

      Ve dnech 7.- 9. 6. 2022 proběhly na naší škole tradiční turnaje pro žáky základních škol a školských zařízení okresu Kladno v Malé kopané a Vybíjené. Sportovních klání se letos v rámci již 15. ročníku zúčastnilo celkem 8 škol. Po dvouleté odmlce zaviněné covidem se tak úspěšně pokračuje v tradici započaté již v roce 2006. Letos se z prvenství hned 2x radovali žáci ZŠ Vinařice (Malá kopaná - starší žáci, Vybíjená). V kategorii Malá kopaná - mladší žáci se ze zisku prvního místa a putovního poháru potěšili zástupci domácí školy - ZŠ Libušín. Všechny turnaje se po sportovní stránce vydařily. S výjimkou 7.6. se jako každoročně povedlo i počasí. 

     • Lidice 2022

      14. 6. 2022

      Dne 8.6. si žáci tříd 0., 2.A a 1.As jeli prohlédnout památník Lidice, který si v těchto dnech připomíná 80. výročí vyhlazení vesnice. Žáci si prohlédli bronzové sousoší lidických dětí, kde zapálili svíčky, pozůstatky školy, kostela, růžový sad i virtuální 3D mapu původních Lidic. V závěru se pokusili zakreslit lidické domy do mapy( fotografie) areálu. 

       

     • Den dětí

      1. 6. 2022

      Dnes se žáci 4. třídy vydali na procházku k jezírku. Strávili jsme zde příjemné dopoledne, udělali jsme si piknik, zahráli společenské hry a na závěr se k nám přidali i žáci z kladenských škol, se kterými jsme si zahráli fotbal i rugby. Všem dětem přejeme všechno nejlepší! 

  • Kontakty

   • Základní škola Libušín, okres Kladno, příspěvková organizace
   • info@zslibusin.cz
   • Pokud budete chtít mluvit s jednotlivými pedagogy, vyberte správné číslo: ředitelna: 312 672 339 ředitelka: Mgr. Renata Kosová, mobil: 777 662 311 zástupce ředitelky: Mgr. Lukáš Marek administrativní pracovnice, objednávky a odhlašování obědů: Pavlína Krejčí 312 524 228 sborovna 1. patro: 312 671 292 ( P. Kašpárek, K. Kedroňová, P. Němec, M. Němcová, R. Jelínková, J. Vadinský, P. Havlová, S. Perscheová, M. Smetanová, R. Žižková, M. Hartmanová, E. Krausová ) sborovna přízemí: 312 524 227 (P. Chocholová, I. Knížetová, Š. Navrátilová, R. Slámová, I. Šmolíková, P. Behenská, A. Nedbalová, B. Černá, M. Černá, I. Čížová) Školní družina: 1. oddělení, ved. vychovatelka: 606 134 139 (I. Čížová) 2. oddělení: 606 134 138 (R. Slámová) 3. oddělení: 606 134 128 (M. Hartmanová)
   • Komenského 237 273 06 Libušín Czech Republic
 • Fotogalerie

   zatím žádné údaje