• Čtvrtá třída čte prvňáčkům

28. 2. 2020

Čtvrtá třída si pro prvňáčky již poněkolikáté připravila čtecí pásmo o masopustních zvycích a tradicích. Výsledkem byla krásná spolupráce dětí a fotografie v maskách.

• Masopust

28. 2. 2020

Dne 28. 2. se v 1. třídě konala výuka v masopustních kostýmech. Žáci přišli s dobrou náladou a všem to moc slušelo.

• Návštěva rodilé mluvčí ve škole

28. 2. 2020

Dnešní hodiny anglického jazyka byly poněkud netradiční, naši školu totiž navštívila rodilá mluvčí pí. Maryam McBride. Žáci tak měli možnost zúčastnit se interaktivní hodiny. Hodina byla po celou dobu vedena velmi komunikativně. Rodilá mluvčí si chvíli s každým z žáků povídala. Potom  měli možnost pokládat mluvčí jakékoliv otázky a dozvědět se něco o její kultuře či o její osobě samotné. Rozjela se velmi zábavná diskuse. Žáky hodina bavila, přestože z počátku byli celkem plaší, později se rozmluvili. Tato zkušenost všechny po jazykové stránce obohatila a přispěla k rozvoji jejich slovní zásoby.

• Třeťáci v knihovně

25. 2. 2020

Každý vztah v životě se musí pěstovat, jiné to není ani ve vztahu ke knihám. Proto se dnes i naši třeťáčci rozjeli na exkurzi do knihovny v Kladně. V krásných prostorách secesní budovy jsme třídili knihy podle žánrů, pilně naslouchali výkladu paní knihovnice a poznali cestu výpůjčky knih. Nahlédli jsme i do skladu, kde jsme si prohlédli výtah a zařádili si na pojízdných regálech - to se nám moc líbilo. V posledních minutách exkurze jsme si pročítali stovky svazků knih z volného výběru. A teď s chutí do čtení!

• Exkurze do Středočeské vědecké knihovny v Kladně

18. 2. 2020

Žáci 6. a 7. třídy navštívili interaktivní exkurzi "Od destiček ke knihám" pořádanou Státní vědeckou knihovnou v Kladně. Zajímavé dopoledne začalo krátkou přednáškou o historii písma, písemnictví a knih. Následně prostřednictvím tabletů proběhl krátký kvíz. Nechybělo ani luštění křížovek, zkoumání hieroglyfů či práce ve skupinkách.

• Svatý Valentýn ve škole

18. 2. 2020

Soutěž o nejkrásnější Valentýnku: na 1. místě se umístil kolektiv II. třídy, na 2. místě se umístil kolektiv III. třídy a 3. místo obsadil kolektiv I. třídy a o nejlépe vyznobenou třídu se na 1. stupni umístila  I. třída a na druhém stupni VI. třída.

• Zeměpisná olympiáda

7. 2. 2020

Žáci druhého stupně se zúčastnili zeměpisné olympiády a mohli si vyzkoušet svůj postřeh, orientaci v různých druzích map a znalosti. Do okresního kola v Kladně za naši školu v kategorii C postupují nejúspěšnější řešitelé: Berenika Chlustinová a Michal Lipčák. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí.

• Pozor změna!

4. 2. 2020

Vzhledem k tomu, že termín Předškoláčka se kryje s Dětmi na startu a fotbalem, přesouváme kroužek Předškoláčka na čtvrtek od 15. 15 do 16 hodin. První schůzka bude 13. 2. 2020. Těšíme se na vás.

• Základní škola Libušín, okres Kladno, příspěvková organizace
      • Pokud budete chtít mluvit s jednotlivými pedagogy, vyberte správné číslo: ředitelna: 312 672 339 ředitelka: Mgr. Renata Kosová zástupce ředitelky: Bc. Lukáš Marek administrativní pracovnice: Miroslava Kvasničková 724 183 141 sborovna 1. patro: 312 671 292 ( I. Čížová, A. M. Filippi, K. Kedroňová, J. Kuncová, P. Němec, M. Němcová, R. Jelínková, S. Perscheová, M. Smetanová ) sborovna přízemí: 312 524 227 (P. Chocholová, I. Knížetová, P. Krejčí, Š. Navrátilová, E. Nováková, R. Slámová, I. Šmolíková, R. Žižková) školní družina: 312 524 228 (I. Čížová, R. Slámová)
      • Komenského 237 273 06 Libušín

zatím žádné údaje