• Školní rok 2020/2021

Třídní učitelka:                           Mgr. Renata Kosová

Anglický jazyk:                          Mgr. Slavka Perscheová, Kamila Kedroňová

Hudební výchova:                     Mgr. Barbora Černá

Tělesná výchova:                      Patrik Kašpárek

Kouzelné prožití svátků vánočních, mnoho krásných chvil v kruhu rodinném, v nastávajícím roce 2021 především zdraví, spokojenost, štěstí a víru v lepší časy přejí všichni třeťáci angel

Prázdniny jsou dle nařízení vlády prodloužené od 21.12.2020 do 3.1.2021.

Něco málo z měsíce prosince od třeťáků laugh:

Vánoční besídka a naše poslední společné setkání v roce 2020

Naše vánoční tvoření angel

V hodině prvouky jsme si vyrobili vlastní adventní svícen, vážně se povedl, máme z něj radost.

Tak Mikuláš vážně přišel, ale čerti odešli s prázdným pytlem, v naší třídě totiž nikdo nezlobí winkangel.

Vyjmenovaná slova po -B moc rádi trénujeme a procvičujeme hrou Hezky česky. Je u ní veliká legrace, ale hodně se toho naučíme, vzájemně si pomáháme a vysvětlujeme si pravidla. Je to vážně super cheeky.

Co nás čeká v měsíci prosinci:

4.12. - Tradiční Mikulášská nadílka

V průběhu měsíce vánoční dílničky v rámci třídy

18.12. Třídní vánoční besídka

Co nás čeká v měsíci listopadu:

Až do 27.11.2020 probíhá výuka distanční formou,  rozvrh on-line je již od října v EDP, na jednotlivé předměty máme založené učebny v prostředí Google Classroom. Během listopadu budou probíhat tripartitní třídní schůzky on-line.  Od 30.11. začíná prezenční výuka.

Něco málo z měsíce října od třeťáků laugh

Konečně jsme se zase společně sešli po dlouhé době v libušínské knihovně. Z vypůjčených knih máme obrovskou radost a mooooc se těšíme, až si je budeme moci přečíst. Zajímají nás pohádky, encyklopedie o zvířatech, ale také knihy o sportovcích... wink

V hodinách prvouky si opravdu užíváme práci s mapou. Je to zábava, cestovat prstem nebo ukazovátkem po České republice, sledovat, jaké státy jsou našimi sousedy, víme, co jsou hranice, dokážeme najít města, řeky, hory...., rozeznáváme hlavní i vedlejší světové strany.

V hodinách českého jazyka rádi plníme vědomostní úkoly na koberci. Tady se např. snažíme najít v rozsypaných slovech podstatná jména. Je to ukrutně těžké, musíme najít každý alespoň tři....surprise

Co nás čeká v měsíci říjnu :

Od 14.10.2020 přechází škola na distanční výuku, všechny následné akce jsou tedy zrušeny !!!!

On-line hodiny jsou dle rozvrhu pravidelně v učebnách v prostředí Google Classroom.

7. 10. 2020 v čase 7:00 – 9:00 hod a 15:30 -18:00 bude probíhat sběr papíru. Nejlepší sběrač roku má šanci získat tablet.

8.10. 2020 - návštěva knihovny v Libušíně

20.10. 2020 - Den stromů

26.10. 2020 - Halloween - bude probíhat výuka v maskách

27.10.2020 - Fotografování - bližší informace budou mít žáci nalepené v notýsku

28.10. 2020 -  Státní svátek

29.10. - 30.10. 2020 - Podzimní prázdniny

Něco málo z měsíce září od třeťáků laugh:

Les ve škole 29.9.2020

I když nám při naší výpravě do lesa pršelo, vůbec nám to nevadilo. Díky dešti jsme rychle pochopili koloběh vody v přírodě. Nasbírali jsme spoustu lesních pokladů, které jsme potom využili při výrobě našich Vodomorů wink.... Nevíte, co jsou zač ? Jsou to zlé bytosti, které vysávají z lesů vodu a chtějí získat i tu nejposlednější kapičku. Jenže jsme tu my a my les zachráníme !!!! laugh

Sportovní den - BĚH LIBUŠÍNSKÝM PARKEM 25.9. 2020

Dnes jsme závodili v běhu, skoku dalekém, v hodu míčkem na cíl, prostě celý den jsme byli neustále v pohybu a na čerstvém vzduchu. Počasí nám přálo, ze závodů jsme si všichni odnesli medaili za své skvělé výkony a také jsme dostali spoustu sladkých odměn blush

Projektový den "Cesta za hudebníky " 10.9. 2020 Zlonice

Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Zlonicích se nám moc líbil. Obdivovali jsme nádhernou výzdobu a dokonalá atmosféra byla provázena několika varhanními skladbami.

Památník našeho významného hudebního skladatele,  Antonína Dvořáka, byl taktéž součástí našeho výletu do Zlonic. Zde jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí z jeho soukromého života .... Z expozice věnované hudebnímu skladateli, Eduardu Ingrišovi, jsme odcházeli provázeni rytmem písně ".... Teskně hučí Niagara..." wink

Naší poslední zastávkou bylo Železniční muzeum v Lisovicích. Prohlédli jsme si historickou požární zbrojnici, staré lokomotivy a vagóny. Ani o adrenalinové zážitky  během výletu rozhodně nebyla nouze. Následovala výpravná jízda místním "expresem" a o naše svačinky jsme se rozdělili s novou myší kamarádkou cheeky.

Organizace 1. školního týdne:

Vyučování bude zahájeno dne 1.9.2020, tedy v úterý,  v 8.00 hodin. Konec výuky - 8.45 hodin. Vstup bude umožněn přímo do šaten vedle hlavního vchodu, každý žák bude mít svou šatní skříňku.

Družina i výdej obědů jsou v provozu od 2.9.2020.

Ostatní dny 1. vyučovacího týdne (středa - pátek) bude probíhat výuka do 11.40 hodin. Další týden již podle rozvrhu.

Co nás čeká v měsíci září :

3.9. 2020  Třídní schůzky od 17.00 hod., účast nutná, informace o  organizaci výuky, platbách  apod.

10.9. 2020  PROJEKTOVÝ DEN - Zlonice (kostel Nanebevzetí Panny Marie, Památník Antonína Dvořáka, Železniční muzeum Lisovice) - projekt plně hrazen školou.

22.9. 2020 Fotografování tříd, cena za fotografii - 40,- Kč

25.9.2020 Sportovní den. AKCE - BĚH LIBUŠÍNSKÝM PARKEM.

28.9.2020  Státní svátek

29.9.2020 PROJEKTOVÝ DEN - LES VE ŠKOLE

• VZPOMÍNKA NA 2.ROČNÍK heart

• Základní škola Libušín, okres Kladno, příspěvková organizace